top of page

2022 Z Raporu


Tarih: 18 Ekim 2021

Mekan: İstanbul

Saat: 03.40 suları


Üç acayip kafa, kafa kafaya verdi. Zamanın Nedamet zamanı olduğuna mutmain bir inançla inanmış üç acayip kafa, saatlerce istişare etti. Kafalardan biri, "uykum geldi" demeksizin, gitti ve iradesini uykunun şehvetli kollarına teslim etti. Masada birkaç varak, birkaç bardak ve iki acayip kafa kaldı.


Tan yeri ağarırken iki acayip kafa, çoktan uykuya dalmış olan kafaya doğru mütebessim bir çehreyle baktı. Zira hazırdı her şey. Aynı günden tezi yok, yürünecekti bu yol. Gece erdi zevale, gün yaşandı, akşam oldu. Masada kalan iki kafadan biri, "ebelik vazifem buldu hitamını" dercesine atını mahmuzladı ve gitti. Üç acayip kafayla çıkılan yolda, henüz ilk gün tadıldı firkatin zehirden hallice şerbeti. Geriye kalan iki kafanın karıştı kafaları. Bunu ilahî bir mesaj telakki edecek kadar keskindi bakışları. Terk edilme korkusu bir maya idiyse şayet, o mayayı çoktan çürütmüşlerdi yüreklerinde. Açıp Ahmet Şafak'tan "Olsun"u, gözlerini diktikleri ufka doğru gerindiler adam-akıllı.


Şairin, "Yoldur yürünür, er kişi kimmiş bilinir şeyhim" mısraına riayetle yüründü yol. Allah bereket kattı kafalara. Şimdi 19 kafa, siper kazıyor tırnaklarıyla.


***


Okurlarımızla olan irtibatımızı hiçbir zaman kaybetmemiş olmanın verdiği kıvançla bizi baş başa bırakmayan okurlarımıza kuru kuruya bir teşekkürle başlıyoruz Z Raporu'na. Bizi sizler yalvarttınız. Yakarışlarımıza şahit tuttuk sizleri.


18 Ekim 2021'den bu yana, 226 yazıyla hitap ettik sizlere. Sadık yârenler kazandık. 2022 bizler için rüştü ispat noktasında, üç noktalı bir cümle olarak geçti. "Erişir menzil-i maksuduna aheste giden" düsturuna sadakatle sarıldık. İhtiyat, en kıymetli tedbirimiz oldu. Nitekim edebiyatımızın kaldırım taşları, ölü dergilerin tabutlarıyla döşeliydi. 2019'da yaşadığımız mevt, 2021'de basubadel mevt'ini yaşamıştı. Son kurşundu bu. Zayi olmamalıydı. Cenaze namazına durmamak için, dirilik duasına sarıldık. Hissettik dualarımıza eşlik eden dualarınızı. Dahaca hayat bulduk.


Sözü yormayalım. Gayrı çıkaralım Z Raporumuzu ve ödül törenine sizleri de şahit tutalım.


***


Erhan BURTUL: 17 Yazı

Fatih TEKİN: 41 Yazı

Gürkan PUR: 36 Şiir

Muharrem YAKUT: 2 Yazı

Muhsin Gazi ERDEM: 6 Yazı

Müselman Cahit SERVERGİL: 3 Yazı

Oğuzhan Âsım GÜNEŞ: 40 Yazı & Şiir

Olgun VERİM: 28 Yazı

Yakuphan USTAOĞLU: 7 Şiir

Zarif UYARALP: 2 Yazı

Sizden Gelenler: 44 Yazı & Şiir


***


YAZARLAR ve ÖDÜLLER


Yılın Daktilosu Ödülü:

Fatih TEKİN

Yılın En Meşgul Mühendisi Ödülü:

Erhan BURTUL

Yılın En İyi Çıkış (Exit) Yapanı Ödülü:

Muharrem YAKUT

Yılın En Termal İçliği Ödülü:

Yakuphan USTAOĞLU

Kelimelerin Başbuğu (Zamanşümul) Ödülü:

Gürkan PUR

Yılın En Hızlı Evleneni Ödülü:

Oğuzhan Âsım GÜNEŞ

Yılın En İyi Ev Hapsi Sakini Ödülü:

Müselman Cahit SERVERGİL

Yılın En İyi Hanımköy Sakini Ödülü:

Olgun VERİM

Yılın En İyi Kant Çıkarımı Yapanı Ödülü:

Zafir UYARALP

Yılın En İyi Ölü Taklidi Yapanı Ödülü:

Muhsin Gazi ERDEM


***


MUTFAK EKİBİ ve ÖDÜLLERİ


Yılın En İyi Bekleyeni Ödülü:

Emrah PAŞALİ

Yılın En Çok İşi Çıkanı Ödülü:

Ahmed KARAKOÇ

Yılın En Çok Ses Getireni Ödülü:

Taceddin ÇAKMAK

Yılın En İyisi Ödülü:

Fazıl ŞENGÜL

Yılın En Büyük Transferi Ödülü:

Muhammed Ali

Yılın En İyi Çırağı Ödülü:

Süleyman UÇMAZ

Yılın En İyi Görünmez Adamı Ödülü:

Mehmet CANDEMİR

Yılın En Büyük Beklentisi Ödülü:

Ahmed KAYIŞ

Yılın En İyi Uzaktan Destek Hattı Ödülü:

Emre EROĞLU


***


2023'ten herhangi bir beklentimiz yok. Bizler Allah'ın izni inayeti ile niyetimizde sebat içre olacağız. Bugüne değin sizlerden yazı alma noktasında pek ketum davrandık, farkındayız. Lakin 2023 itibariyle Nedamet Limited'i, Nedamet A.Ş.'ye tebdil edecek ve sizleri dahaca paydaş edeceğiz.


***


Genel Toplam


Yeni yıl, yani hesap makinesi.


***


Dua ile...


398 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

İnsanlar muhatap oldukları şeylerin onlarda meydana getirdiği tesirlerden mürekkep olarak hayatlarını devam ettirirler. Terkip edilen şeyin bünyedeki imtizacı (birleşmesi), kişinin benliğinin toplamıd

Göğsümü ne tür yere saklayayım, Senden kaçılmaz, ah, sana kaçılır... Şiire çalan bir renk gözlerimde, Kalbime bir yol da ordan açılır, Aklıma uğra, gel, kalbimi kaçır. Göğsümü ne cüretle saklayayım, S

bottom of page